Ontleed het woord AAN-GIFTE - Je doet een 'GIFT AAN' de Belastingdienst en als je dat niet vrijwillig doet wordt er dwang uitgeoefend door medewerkers (ambtenaren, deurwaarders en politie) van een criminele organisatie wat zich 'overheid' noemt. Simpeler kunnen we het niet uitleggen.
ALLE FEITEN OP EEN RIJTJE RONDOM DE (VERMEENDE) ARRESTATIE VAN ACTIVIST MAX VAN DEN BERG IN SYRIË

De strijd rondom activist Max van den Berg en Sidney Smeets is uitgemond in een vermeende arrestatie van Max in Syrië.
Door Dienie Kars │ De Nieuwe Media
Eerste publicatie 19 februari 2026
Nieuwste update 20 februari 2026, 19:19 uur
Wat is er gebeurd met activist Max van den Berg? Wie heeft meer informatie?
We hebben opvallende dingen ontdekt, die kun je zelf ook ontdekken.
Wie meer informatie heeft mag en kan ons mailen:
redactie@de-nieuwe-media.nl
AUDIOBERICHT
Beluister het vermeende AUDIOBERICHT van activist Max van den Berg hieronder in de paarse link, wat op social media (Telegram, in een let op! in een Trollengroep!) werd gedropt.
Het enige wat we tot heden zelf kunnen vaststellen is dat Max z'n telefoon niet meer online is geweest sinds de vermeende arrestatie van Max op zondag 15 februari 2026 rond 15:15 uur (666).
De eerder gescheiden vader en moeder van Max van den Berg hebben tot heden (19-02-2026) niets meer gehoord van hun eigen zoon Max. We zijn erg benieuwd wanneer we weer een geluid van leven horen van Max zelf. Tot die tijd houden we de berichtgeving nauwlettend in de gaten over Max.
INFORMATIE WAT WIJ TOT HEDEN ZELF HEBBEN VERZAMELD
Over het land Syrië
Syrië (Arabisch: سورية, Sūriyya), is een land in Azië. Het grenst in het westen aan de Middellandse Zee, in het noorden aan Turkije, in het oosten en zuidoosten aan Irak, in het zuiden aan Jordanië en in het zuidwesten aan Libanon en Israël. Een deel van Syrië, de Golanhoogvlakte, is door Israël geannexeerd. De Eufraat doorsnijdt het land van noordwest naar zuidoost. De hoofdstad is Damascus. Andere grote steden zijn Aleppo, Homs, Hama en Latakia.

Dit artikel is gemaakt door een anonieme journalist en geperfectioneerd door de redactie van het Black pill journal tijdschrift Deep behind enemy Lines.
Torenhoge vorderingen geëist tegen activist Max van den Berg "Begint op verdienmodel te lijken"
Activist Max van den Berg hoorde in de rechtbank van Amsterdam vier weken gevangenisstraf tegen zich eisen. Hij was zelf niet fysiek bij de zitting aanwezig, uit angst voor een hoge straf/TBS is hij naar het buitenland gevlucht.
Naast de gevangenisstraf eiste de officier van justitie een contactverbod van vijf jaar en een uitlatingsverbod: Van den Berg mag zich dan niet meer publiekelijk uitlaten over de drie aangevers.
De verhoudingen tussen Max van den Berg, Sidney Smeets, Chris Klomp en Norbert Dikkeboom zijn al langere tijd gespannen. De drie mannen voeren oorlog met hem op X, het voormalige Twitter.
Smeets is strafrechtadvocaat/historicus en pedo activist plus lid van de satans kerk en trad in 2021 af als D66-Tweede Kamerlid, nadat hij werd beschuldigd van grensoverschrijdend gedrag bij tientallen jongens. Klomp is rechtbankverslaggever dekmantel voor agent provocateur van de staat en deed eerder de omstreden uitspraak: "Kinderen 'neuken' maakt je nog geen pedo." Dikkeboom is bekend als organisator van de massa-aangifte tegen dansleraar en mensenrechtenactivist Willem Engel. Ook zat Norbert in het netwerk van Peter R de Vries wat als doel had alle sado pedo zaken te maskeren met veel minder belangrijke zaken en moordzaken op een verkeerde manier oplossen zodat de echte daders buiten beeld blijven.
Toen Max de drie op X herhaaldelijk exposede voor online terreur , massa desinformatie, framing, stalking, beledigingen, laster en smaad hen zelf beschuldigde van het "indekken van pedofielen" en moord en sado pedo maffia praktijken, besloten ze meerdere aangiftes te doen. Zelfs zoveel dat de politie hun vroeg om een pauze omdat ze overspoeld werden. Ook zocht hij Smeets op bij diens advocatenkantoor, waardoor hij van het Openbaar Ministerie een contactverbod kreeg. Daar tegen ging Max in beroep maar door een storing bij het openbaar ministerie is die zaak nooit behandeld en tegen Max is gelogen want de politie vertelde hem dat de zaak op 7 oktober zou worden behandeld.
Volgens het OM beschuldigde Van den Berg de mannen bewust en zonder feitelijke basis(terwijl er door het OM nooit onderzoek is gedaan) van "het beschermen van sadistische pedofielen". In berichten en video's op X noemde hij Smeets een sado pedo activist" en Klomp en Dikkeboom iemand die sado pedofielen maffia personen zoals Joris Demmink en Jaap van Dissel zouden "indekken".
"Wat is erger," zei hij in een uitzending, "een pedofiel of iemand die pedoseksuelen beschermt?"
Met die uitlatingen heeft Van den Berg, aldus de officier, "de eer en goede naam van de aangevers aangetast." De aanklagers ervaren volgens het OM "grote persoonlijke impact" door de beschuldigingen, die zich online blijven verspreiden.
Dikkeboom en Klomp vroegen elk vierduizend euro schadevergoeding (materieel en immaterieel). Smeets legde een afzonderlijke vordering neer van achtduizend euro. De officier achtte drieduizend euro per persoon passend.
De advocate van Van den Berg, mr. B. Ivanov-Petkova, vertelde tijdens de zitting dat ook zijzelf doelwit is geworden van online haat. "Ik wil vandaag iedereen erop aanspreken dat advocaten hun werk moeten kunnen doen, zonder daardoor in het vizier te komen van pestkoppen die zelfs niet schromen om tot geweld jegens mij op te roepen", aldus Ivanov-Petkova. "Er zijn zelfs foto's van mijn gezin op X gedeeld, en dat gaat alle perken te buiten."
Ze verwees naar de moord op advocaat Derk Wiersum om te benadrukken hoe ernstig de situatie is: "Advocaten moeten hun werk kunnen doen zonder vrees voor geweld. Dit gaat niet alleen over mij, maar over de veiligheid van de rechtsstaat."
Van den Berg verblijft op dit moment in Turkije en was niet aanwezig bij de zitting. De zaak speelt zich grotendeels af op X. De advocate schetste hoe ze zo terechtkwam in een voor haar nieuwe wereld, waar beledigingen, provocaties en beschuldigingen elkaar al maandenlang opvolgen.
Deel 2
"Een van de rechercheurs liet weten dat de politie de handen vol heeft aan beide kanten van de zaak," zei ze ten overstaan van de meervoudige kamer.
In haar pleidooi betoogde Ivanov-Petkova dat het woord 'pedo' geen concreet strafbaar feit zou aanduiden, maar hooguit een eigenschap, en daardoor geen smaadschrift opleveren. Ze wees op de termijn van de aangiftes. "De aangevers volgden elke online beweging van mijn cliënt, maar wachtten opvallend lang met aangifte", stelde ze.
Ook bekritiseerde ze de hoogte van de schadeclaims. Ze verwees naar eerdere smaadzaken die Smeets aanspande, waarin geldboetes van 250 tot 750 euro en lichte taakstraffen van 60 tot 80 uur waren opgelegd. "De huidige vorderingen van duizenden euro's staan daar niet in verhouding toe", zei ze. "Dat begint op een verdienmodel te lijken — en daar is het recht niet voor bedoeld."
Volgens de advocate zoeken de aangevers zelf actief de confrontatie. "Ze noemen mijn cliënt een 'wappie', een 'fakkelgek', een 'gevaarlijke idioot', een 'Jesusfreak' en een 'smerige lafbek'. Ook ikzelf en andere collega's ondervinden daarvan de gevolgen."
Ze verwees naar de activiteit op X om dat te onderbouwen. "Een korte zoektocht laat zien dat er 112 keer onder berichten van mijn cliënt is getweet, alleen de afgelopen 24 uur al vijf keer. Mijn cliënt reageerde in totaal zeven keer op zijn tijdlijn."
Volgens haar worden er bovendien "dagelijks urenlange Spaces op X georganiseerd waarin Van den Berg centraal staat". "Ze zoeken zelf de confrontatie door hem te taggen in hun berichten. Dat is moeilijk te rijmen met hun verzoek om hem het zwijgen op te leggen."
Ook het door het OM geëiste contactverbod vindt ze niet passend. "Zo'n maatregel is bedoeld om kwetsbare slachtoffers te beschermen tegen voortdurende terreur", zei ze. "Niet om mondige heren, die zelf voortdurend contact zoeken, een zwaard in handen te geven dat ze boven het hoofd van mijn cliënt kunnen houden, terwijl ze zelf ongehinderd doorgaan."
Na het pleidooi kregen de drie aangevers het woord. Chris Klomp, die al twintig jaar schrijft over complotdenkers, zei dat de aantijgingen hem diep raken. "Ze hebben een buitengewoon laffe manier gevonden om mij te beschadigen", verklaarde hij. "Het is mij niet te doen om straf of geld, maar om het signaal dat dit niet kan."
Norbert Dikkeboom noemde de uitlatingen "buitengewoon gevaarlijk en schadelijk, gezien de kracht van social media." Volgens hem heeft het ook invloed op zijn gezin. Sidney Smeets zei dat de beschuldigingen hem "veel last" bezorgen. "Van den Berg is iemand naar wie geluisterd wordt, en dat maakt het effect van zijn woorden des te groter."
Aan het eind van de zitting richtte mr. Ivanov-Petkova zich tot de drie aangevers. Ze zei het jammer te vinden dat ze "op geen enkel moment heeft gehoord dat jullie afstand nemen van wat jullie allemaal hebben gezien op X, en dat nota bene de advocaat werd getagd en bedreigd." Ook adviseerde ze de rechtbank "zelf een kijkje te nemen op X" om te zien hoe ver de online polarisatie inmiddels is doorgeschoten.
Max van den Berg "Ik voel me niet meer veilig in dit rechtssysteem"
Max van den Berg is drie weken geleden gevlucht, de dag voor hij zich moest melden bij het arrestantencomplet, omdat hij vreesde dat hij voor onbepaalde tijd zou worden vastgezet. "Er liepen meerdere zaken door elkaar en er werd zelfs gesproken over TBS. In dit rechtssysteem voel ik me niet meer veilig: het is heel corrupt, vijandig tegen de waarheid, bevooroordeeld, klokkenluiders worden monddood gemaakt en zelfs vermoord kijk naar Janet Ossebaard " Dat maakte hij ook mee met voormalig minister Sigrid Kaag, bij wie hij in januari met een brandende fakkel voor de deur stond. Hij moest vijf maanden de cel in.
Hij begon zijn reis in Duitsland, vervolgens ging hij naar Oostenrijk, Slovenië, Kroatië en Montenegro. Soms waren er tegenslagen: zo strandde hij in Kosovo.
Deel 3
"We hadden geen autopapieren bij ons, waardoor we werden geweigerd bij de grens van Macedonië " De vriend met wie hij mee was gelift, ging terug, terwijl Van den Berg zijn reis vervolgde naar Libanon via Istanbul airport. Daar volgde opnieuw een tegenslag: hij werd geweigerd en op het vliegtuig richting Turkije gezet en ook daar moest hij gedwongen terug naar Kosovo
De rechtszaal die ruim een week geleden plaatsvond, noemt hij 'een grote teleurstelling'. "De eis was onterecht en schandalig. Ik ga zeker in hoger beroep." Hij is teleurgesteld dat hij tijdens de zitting niet kon inbellen, of video verbinding om zijn kant van het verhaal te doen.
Ook was er veel discussie tussen hem en zijn advocaat over de strategie
In goed overleg zijn ze uit elkaar gegaan.
De advocaat twitterde zelf daarover dat ze vooral rust wil, na alles wat ze heeft meegemaakt in deze zaak.
Nu heeft Van den Berg een groot juridisch team om zich heen te verzamelen dat hem kan bijstaan tijdens (de voorbereidingen van) het hoger beroep.
Sommige mensen vinden dat Max van den Berg juist niet zou moeten reageren op de provocaties op X. Door dat wel te doen, speelt hij juist zijn tegenstanders in de kaart. Wat vindt hij daarvan? "Ik reageer niet op uitlokkingen, maar op onrecht", zegt Van den Berg. "Ik gebruik argumenten en onderbouwingen. Ook ben ik rustig in gesprek gegaan met Klomp en Dikkeboom, maar zij willen niet luisteren naar mijn overtuigingen, gedachtegang en publicaties. Af en toe ben ik wel boos geworden, omdat zij constant liegen en vele mensen pesten , aanvallen zonder mededogen en fatsoene feiten en constant zijn ze iedereen die anders denkt en publiceerd aan het provoceren."
Hij sluit niet uit dat hij binnenkort terugkomt naar Nederland, maar eerst wil hij naar Syrië en vervolgens naar Palestina. "Ik heb altijd willen ervaren hoe het is om in het Midden-Oosten te zijn." Ook gaat hij in hoger beroep tegen de uitspraak.

Reactie op artikel van RTL Nieuws
Door Richard Nescio
26 februari 2026

In mijn beleving heeft Max vooral benadrukt dat de situatie in Syrië enorm gecompliceerd is. Hij heeft zich vooral uitgesproken tegen de Amerikaanse en Israëlische inmenging. Hij heeft bij mijn weten geen uitspraken gedaan tegen de nieuwe Syrische overheid behalve dat hij vond dat ze zich niet moesten laten omkopen door genoemde landen maar trouw moesten blijven aan hun eigen identiteit.
Max moest een zeer discutabele celstraf uitzitten van twee weken omdat hij een contactverbod met pedofiel Sidney Smeets zou hebben overtreden. Dit was gebaseerd op een e-mail die niet door Max is verstuurd. Onderzoek is nodig om te checken of deze uit de groep Klomp Smeets vandaan komt. Dan zou er sprake zijn van een strafbaar feit. Dit ligt meer in de lijn der verwachting omdat hij eerst het contactverbod kreeg en spoedig hierna de zogenaamde overtreding plaatsvond. Het taalgebruik in de e-mail komt niet overeen met het taalgebruik van Max. Er is dus waarschijnlijk sprake van een setup. Aan de hand van het IP adres van de e-mail verstuurd zou dit eenvoudig onderzocht kunnen worden. Maar dit onderzoek vindt natuurlijk in zijn geheel niet plaats.
In het artikel wordt gesproken over journalisten maar niemand kan Chris Klomp een journalist noemen. Hij is een activist met een agenda.
Het feit dat RTL nieuws ervoor kiest om de foto's van de wapenbeurs te plaatsen, geeft wel aan dat RTL nieuws liever aan framing doet dan aan informatie voorziening. Max is altijd een zeer vredelievende activist geweest. De foto's zijn speels bedoeld zonder diepgaande betekenis.
Het artikel vervolgt over de kwetsbaarheid van Max. De diagnose schizofrenie die genoemd wordt is een poging om Max te psychiatriseren zoals dat ook met Mariëtte Groothoff en Joost Knevel is gedaan. Ik ken Max al vele jaren en hij heeft geen last van schizofrenie. Hij heeft een kerngezonde glasheldere geest.
In het artikel wordt niet gesproken over een van de hoofdzaken waar Max zich mee bezig hield: Satanisch Ritueel Misbruik. Ook wordt er niet gesproken over de viraal gaande Epstein Files waaruit met terugwerkende kracht blijkt dat complotdenkers gelijk hebben gekregen over babies etende elite. Max heeft zijn nek uitgestoken om deze elite in Nederland te exposen waartoe Sidney Smeets en Chris Klomp behoren. Hiermee heeft RTL nieuws de feiten geen recht aan gedaan en het artikel niet in de juiste actuele context geplaatst.
Dat er dan wel gezegd wordt over de Nederlandse overheid dat deze welwillend en ondersteunend is in de zoektocht naar Max is dan ook tenenkrommend omdat diezelfde overheid bestaat uit corrupte en chantabele D66 politici.
Max Van Den Berg in de MSM
Don 26 febr, RTL Nieuws
Complotdenker Max van den Berg waarschijnlijk in cel Syrië, ouders 'in tergende onzekerheid'
RTL Nieuws
De complotdenker Max van den Berg, onder meer bekend als de man die bij ex-politicus Sigrid Kaag met een fakkel voor haar woning stond, is waarschijnlijk in Syrië opgepakt en vastgezet in een gevangenis. Zijn ouders zitten 'al elf dagen in tergende onzekerheid', vertelt Max' vader Harry van den Berg in gesprek met RTL Nieuws. "Onze grootste vrees is dat ze hem aanklagen voor terroristische activiteiten."
Berichten over Max' gevangenneming in Syrië circuleren al een week, maar zijn nog altijd niet bevestigd. "Zelf hebben wij sinds vorige week zondag niets van Max gehoord, en ook Buitenlandse Zaken tast in het duister", zegt Max' vader.
Hotel omsingeld
Hij acht het verhaal 'wel waarschijnlijk', geeft hij vervolgens aan. "Op zijn reis door Syrië heeft Max het in berichten op sociale media nadrukkelijk opgenomen voor de Koerden. We zijn een beetje bang dat hij daarmee de aandacht van de Syrische overgangsregering op zich gevestigd heeft. Het zou zomaar kunnen dat ze hem daarom opgepakt hebben."
De afgelopen maanden hebben meerdere gevechten plaatsgevonden tussen Koerdische troepen, die in het noordoosten van Syrië lange tijd een autonoom bestuur voerden, en troepen van de nieuwe overgangsregering, die na het verdrijven van dictator Assad heel Syrië onder één bewind wil verenigen.
Max' ouders kregen vorige week maandag, 16 februari, via via een bericht dat het hotel van hun zoon de dag ervoor 'omsingeld' was door agenten. Volgens onbevestigde berichten zouden Syrische agenten op zondag 15 februari op de deur van Max' hotelkamer in Damascus hebben geklopt. Kort daarna zou hij in de gevangenis zijn gegooid. Niemand heeft daarna nog contact met hem gekregen. Vanuit Syrië is er niets gedeeld over zijn verblijfplaats. Ook op het ministerie van Buitenlandse Zaken weten ze van niets.
Lees ook
Vijf maanden cel voor man die met fakkel bij huis Kaag stond
Op zijn eigen sociale media berichtte Max van den Berg de afgelopen maanden over zijn reis. Zijn bestemming: Gaza, waar hij naar eigen zeggen de bevolking te hulp wilde schieten.
Volgens zijn vader is het 'wel zo eerlijk om de reis te omschrijven als een vlucht voor justitie' in Nederland. "Max moet in Nederland nog een celstraf van een maand uitzitten voor smaad en dreigende taal tegen een advocaat en twee journalisten. Hij heeft eerder vijf maanden in de cel gezeten voor de kwestie met de fakkel, en ook meerdere weekenden doorgebracht in politiecellen. Nu heeft hij besloten Nederland te verlaten."
Geposeerd met wapens
"Max reisde via Duitsland, Oostenrijk en Turkije naar Libanon", vertelt zijn vader. "Via Libanon wilde hij naar Gaza, maar in Libanon werd hij opgepakt en op een vliegtuig naar Kosovo gezet."
Hij probeerde het opnieuw. Hij bereikte Syrië en wilde vanuit daar de grens naar Libanon oversteken, maar hij werd tegengehouden. Ook Israël kwam hij niet binnen. "Toen is hij in Syrië rond gaan reizen, hij kreeg daarvoor toestemming als socialmediajournalist. Zoals gezegd, we denken dat zijn berichten - op zijn confronterende, wat onbesuisde manier, zeg ik er eerlijk bij - over de Koerden de interesse van de veiligheidsdiensten hebben gewekt."

Wat ook niet bepaald geholpen zal hebben: de foto's waarop Max poseert met wapens. "Dat was, voor zover ik weet, op een wapenbeurs in Syrië", zegt zijn vader. "Daar kon je je verkleden en poseren met die wapens. Dat vond ik ook verschrikkelijk. Ik heb hem wel even flink de huid vol gescholden toen ik dat zag."
Vanwege die foto's zegt vader Van den Berg ook: "We zijn ontzettend bang dat ze hem terroristische activiteiten in de schoenen schuiven en hem daarvoor gaan aanklagen. Wat je ook over hem kunt zeggen, een terrorist is hij niet."
Harry van den Berg benadrukt dat hij en de moeder van Max 'op gebied van ideologie' totaal andere denkbeelden hebben dan hun zoon. "Dat gedoe met die fakkel? Verschrikkelijk, afschuwelijk, ongepast. We hebben over zulke dingen veel stevige discussies gevoerd. Maar de affectieve band is gebleven. Hij is en blijft onze zoon."
'Grote zorgen'
Harry van den Berg wijst er ook op dat zijn zoon 'kwetsbaar' is, zo is bijvoorbeeld de diagnose schizofrenie vastgesteld. "We maken ons grote zorgen over zijn situatie. We willen niets liever dan dat hij terugkomt naar Nederland, verantwoordelijkheid neemt voor wat hij gezegd heeft, zijn straf uitzit, en daarna hopelijk kan resocialiseren."
Hoe die terugkeer tot stand moet komen, dat is op dit moment volstrekt onduidelijk. Nederland heeft geen ambassade in Syrië en kan geen consulaire bijstand verlenen - al is Buitenlandse Zaken volgens vader Van den Berg 'enorm welwillend en ondersteunend'.
Er is ook contact met Dutch & Detained, een groep advocaten die iets proberen te betekenen voor Nederlanders die in het buitenland gevangen zijn gezet. Die groep probeert een Syrische advocaat in te schakelen voor informatie en zo mogelijk bemiddeling. Er is ook een afspraak gepland met de Syrische ambassade in Brussel.
"Wij grijpen elke strohalm aan", zegt Van den Berg tot slot. "We hopen toch dat mensen bij Binnenlandse Zaken toch op de een of andere manier via diplomatieke contacten iets boven water kunnen krijgen, of zelfs iets voor hem kunnen betekenen."
Gepubliceerd op 20 februari 2026


Chris Klomp publiceerde op 20-02-2026 het volgende bericht op X.
↓

(bron bericht: https://x.com/chrisklomp/status/2024764659325129007)
MAX WAAR BEN JE? WE HOPEN DAT HET GOED MET JE GAAT!
Door Dienie Kars │ De Nieuwe Media
Wij houden alle opties open gezien ons eigen onderzoek. Poppencast maakte een speciale PROMO video over Max van den Berg die hieronder is te zien en te beluisteren.
19-02-2026

Zeer opvallend is dat er na de vermeende arrestatie er nog berichten zijn geplaatst op 17, 18 en 19 februari in het Telegram kanaal van Max van den Berg.
Wie plaatst nu die berichten in het kanaal van Max?
Klik hier voor het Telegram kanaal.
NIELS HOEKMAN
Activist Niels Hoekman (ex topmodel) kaart de verschrikkingen in de Jeugdzorg aan.
Klik hier voor meer informatie over dossier Jeugdzorg.
De bovenstaande video van Niels Hoekman werd door iemand op 17 februari 2026 gepost op het Telegram kanaal van Max, door wie? Zie Telegram kanaal: https://t.me/TeamGratieGods
Terwijl volgens de berichtgeving Max op 15 februari zou zijn gearresteerd.
Hieronder kun je het laatste bericht lezen van Max op X.

Gideon van Meijeren stelde op 17 februari spoed-Kamervragen over bericht dat "fakkeldrager" Max van den Berg is gearresteerd in Syrië

Robin de Boer, 17 februari 2026
Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren ontving vanochtend het bericht dat Max van den Berg, ook wel bekend als "de fakkeldrager", zou zijn gearresteerd in Syrië en daar momenteel in detentie zit.
Als een Nederlands staatsburger waar dan ook ter wereld het risico loopt op onmenselijke behandeling, is de Nederlandse staat verplicht om de nodige actie te ondernemen, ongeacht iemands achtergrond en ongeacht of iemand er zelf voor heeft gekozen om Nederland te verlaten, merkt Van Meijeren op.
Het Kamerlid heeft zojuist spoed-Kamervragen gesteld omdat hij wil weten of de regering hier überhaupt van op de hoogte is, welke risico's de regering ziet en welke stappen de regering al heeft gezet of van plan is om nog te gaan nemen.
"Ik hou jullie op de hoogte," zegt Van Meijeren in een videoboodschap. De EU heeft ondertussen miljarden uitgetrokken voor hulp aan Syrië, waar een "oud"-terrorist van Al Qaida aan de macht is.
Gideon van Meijeren over Max
Er circuleren berichten dat een Nederlandse staatsburger, Max van den Berg, in Syrië is gearresteerd en daar in detentie zit. Over de feiten en omstandigheden bestaat op dit moment nog veel onduidelijkheid. Ik heb hierover spoedvragen gesteld aan de Minister van Buitenlandse Zaken en zal jullie op de hoogte houden! Max van den Berg is volgens de berichtgeving gearresteerd in Syrië. Zijn laatste bericht zou luidden: "Het hotel is omsingeld, ik word gearresteerd." Gideon heeft Max als vermist opgegeven bij de Nederlandse ambassade in Libanon. Dat moest daar, omdat de Nederlandse ambassade in Syrië gesloten is.
Een reactie op social media:
"Gelukkig heeft ook Gideon van Meijeren de zaak inmiddels opgepakt."

X Space 17-02-2026 — Wat is er gebeurd met Max van den Berg?
Meer info: https://x.com/i/spaces/1ynJOMMlgrkKR
BOMBSHELL VIDEO VOOR TWEEDE KAMERLID GIDEON VAN MEIJEREN OVER ACTIVIST MAX VAN DEN BERG
Breaking News! Jan Bonte werd in hoger beroep vrijgesproken van smaad op pedofiel Sidney Smeets.

Patriotten, de afrekening is nu hier! Bereid je voor! Het gaat de komende dagen gebeuren dat de Matrix gaat breken.
Micha Kat twitterde op 14 februari 2026 het volgende:
WAT IS PRECIES HET VERHAAL ROND DE VERVALSTE EMAIL IN DE ZAAK VAN @MaxBaptist92? MICHA ZOCHT HET UIT!
EN THE RESULT IS BEYOND SHOCKING!
Mei 2025: @SmeetsLaw doet aangifte tegen Max op basis van 2 posts op X die smadelijk e/o lasterlijk zouden zijn augustus 2025: Politie pakt de zaak op en legt Max een 'gedragsaanwijzing' op. Dit zou zijn gebeurd na een 'aanvullende aangifte' van Smeets.
Augustus 2025: DIRECT NA HET OPLEGGEN VAN DE GEDRAGSAANWIJZING krijgt Smeets een e-mail binnen 'van Max' waarin de gedragsaanwijzing wordt geschonden.
15 oktober 2025: Max moet zich opeens melden bij de PI wegens het 'schenden van de gedragsaanwijzing' en vlucht naar het buitenland.
7 november 2025: strafzitting tegen Max in absentia met optreden @BorianaPetkova (video) waarin zij de authenticiteit van de email in sterke twijfel trekt. Later zegt Petkova: de email is NIET door Max verzonden.
21 november 2025: Max veroordeeld tot 2 maanden cel. Nieuw contactverbod en een boete van 3000 Euro.
CONCLUSIE: DE GEDRAGSAANWIJZING EN DE 'SCHENDING' DIRECT DAARNA VIA EEN VERVALSTE EMAIL WAS EEN SET UP VAN DE DEEP STATE EN SMEETS OM MAX VAST TE KUNNEN ZETTEN!
19/2/26 RESUMÉ - zaak vlucht naar Syrië Max v/d Berg: wil je zwart-op-wit dat die e-mail NIET van Max kwam (dus geen schending, geen melding, geen vlucht uit schuld maar uit voorzichtigheid), dan is er maar één echte weg:
1. Civiel dagvaarden tegen @SmeetsLaw wegens vermeende onrechtmatige daad (vervalsing/misleiding).
2. @BorianaPetkova start namens Max de procedure, eist forensisch IT-onderzoek (headers, logs, IP's) en vraagt de rechter Smeets + providers te dwingen alles over te leggen.
Als het rapport uitwijst dat de mail niet van Max is, dan was er geen overtreding → melding onterecht → vlucht van Max te verklaren als reactie op mogelijke onterechte framing. Kan zelfs schadevergoeding + rectificatie opleveren.
Zonder onderzoek blijft het heen-en-weer. Met dat rapport kan de zaak eindelijk dicht.
Het oplossen van deze zaak valt en staat uiteindelijk bij de bereidwilligheid van @BorianaPetkova om dit op te pakken – en ik heb alle vertrouwen in haar professionaliteit en toewijding als advocaat.
(bron: https://x.com/Denachtzuster1/status/2024489198003106291)
Diverse achtergrondinformatie over activist Max van den Berg
ONZE NIEUWSTE ARTIKELEN
DE REDEN WAAROM ER IN DE WANDELGANGEN NOG STEEDS GESPROKEN WORDT OVER EEN DERDE WERELDOORLOG?
Omdat de Valuta (geldwaarde) in alle landen door de RV (herwaardering) wereldwijd wordt gelijk getrokken.



